Informujemy, że od godz. 19:00 do godz. 20:00 w dniu 29 kwietnia 2024 r. (Poniedziałek) planowane są prace konserwacyjne systemu BIP, które mogą skutkować jego niedostępnością. Przepraszamy za utrudnienia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

Deklaracja dostępności

1. Wstęp oraz nazwa podmiotu publicznego

Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" (Grodzka 5a, 20-112 Lublin, tel: (+48) 81 532 98 40, fax: (+48) 81 532 98 40 w. 20, email: office@gardzienice.org), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej - Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice".

2. Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: .

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21.

3. Dane kontaktowe

W przypadku utrudnień w dostępności strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Wojciech Goleman, zastępca dyrektora ds. administracyjnych, e-mail: office@gardzienice.org. Można także zadzwonić na numer telefonu 81 532 98 40. Tą samą drogą można złożyć wniosek o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargę na niewystarczające zapewnienie dostępności.

4. Status pod względem zgodności z ustawą

Niniejsza strona internetowa jest zgodna z Ustawą z dn. 4 kwietnia 2019 o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz. U. 2019 poz. 848 ze zm.).

Równocześnie informujemy, że na stronie mogą pojawić się treści niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Dotyczy to w szczególności obecności skanów dokumentów, wytworzonych przez podmioty zewnętrzne.

W związku z powyższym Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zapewnia rozwiązania alternatywne:

Treści niedostępne dla niepełnosprawnych mogą być udostępnione telefonicznie, e-mailowo lub poprzez bezpośrednie spotkanie w biurze Ośrodka w Lublinie na ul. Grodzkiej 5a.

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP:

  • podwyższony kontrast (kontrastowe tło, elementy graficzne, wyszczególnione elementy nawigacyjne zawierające wyraźny focus w postaci ramki widocznej w trakcie nawigacji za pomocą klawiatury),
  • możliwość powiększenia/pomniejszania wielkości tekstu na stronie,
  • uporządkowana przejrzysta mapa strony,
  • artykuły, sekcje zawierają nagłówki ułatwiające nawigację za pomocą klawiatury,
  • treść artykułów, publikacji dostępna jest z poziomu menu uporządkowanego w postaci hierarchicznej listy, w której każdy element jest aktywnym odnośnikiem do opisywanej pozycji menu, menu dostępne również za pomocą skrótów klawiaturowych,
  • strona internetowa dostosowana do łatwego powiększania z poziomu menu przeglądarki.

5. Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-02-10. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

6. Informacje na temat procedury

Postępowanie odwoławcze:

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

7. Skróty klawiaturowe

Wykorzystanie skrótów klawiaturowych ułatwia korzystanie z serwisu. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

8. Dostępność architektoniczna

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zajmuje kilka obiektów, o zróżnicowanym statusie jeśli chodzi o dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Obiekty dostępne publicznie:

- Pałac w zespole pałacowo-parkowym w Gardzienicach: część udostępniona publicznie jest dostępna dla niepełnosprawnych. Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony zachodniej (południowo-zachodnie wejście na poziomie piwnic). Dostępność kondygnacji -1, 0, 1 zapewnia pionowy podnośnik dla niepełnosprawnych. W pałacu znajduje się też toaleta dla niepełnosprawnych.

- Mała (północna) oficyna  w zespole pałacowo-parkowym w Gardzienicach: część udostępniona publicznie (parter) jest dostępna dla niepełnosprawnych. Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony zachodniej. W obiekcie znajduje się też toaleta dla niepełnosprawnych. Nie są dostępne pokoje gościnne znajdujące się na piętrze.

- Południowa (tzw. duża) oficyna  w zespole pałacowo-parkowym w Gardzienicach: część udostępniona publicznie (parter) jest dostępna dla niepełnosprawnych (brak barier architektonicznych). Sala wykładowa - spotkań na piętrze – niedostępna dla osób niepełnosprawnych. Brak toalet dla niepełnosprawnych.

- Spichlerz w zespole pałacowo-parkowym w Gardzienicach: cały obiekt jest dostępny dla niepełnosprawnych. Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony zachodniej. Dostępność kondygnacji -1, 0, 1 zapewnia pionowy podnośnik dla niepełnosprawnych. W obiekcie znajduje się też toaleta dla niepełnosprawnych.

- Sala Prób i Zgromadzeń (tzw. Szopa) w zespole pałacowo-parkowym w Gardzienicach: część udostępniona publicznie (parter) jest dostępna dla niepełnosprawnych. Wejście dla osób niepełnosprawnych znajduje się od strony północnej. W obiekcie znajduje się też toaleta dla niepełnosprawnych.

- Biuro, archiwum OPT i pomieszczenia Galerii Gardzienice w Lublinie przy ul. Grodzkiej 5a: znajdujące się na pierwszym, drugim i trzecim piętrze kamienicy oraz w piwnicach - nie są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych nie jest możliwe ze względu na jego zabytkowy charakter (obiekt wpisany do rejestru zabytków) oraz fakt, że OPT nie jest właścicielem (budynek należy do Miasta Lublin).

Do wszystkich budynków i wszystkich pomieszczeń udostępnionych publicznie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynkach nie ma pętli indukcyjnych ani oznaczeń w alfabecie Braille'a.

9. Obsługa osób z niepełnosprawnościami

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku chęci skorzystania z rozwiązań alternatywnych w zakresie pozyskania treści niedostępnych dla niepełnosprawnych lub uzyskania dostępu do obiektów nieprzystosowanych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy na adres:

office@gardzienice.org

lub telefoniczny na numer 81 532 98 40.

Tą samą drogą można składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

10. Informacje dodatkowe

nie dotyczy